ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPuls Energi
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rada nadzorcza Energi zaopiniowała rekomendację zarządu w sprawie podziału zysku za 2016 r.
30.05.2017r. 09:38

Rada nadzorcza pozytywnie zaopiniowała rekomendację zarządu w sprawie podziału zysku netto Energi za 2016 rok - podała spółka w komunikacie.
- W dniu 29 maja 2017 roku rada nadzorcza pozytywnie zaopiniowała rekomendację zarządu w sprawie podziału zysku netto spółki osiągniętego w 2016 roku - czytamy w komunikacie Energi.

Zarząd zarekomendował przeznaczenie 10 proc. zysku na dywidendę dla akcjonariuszy, czyli prawie 78,7 mln zł tj. 0,19 zł na akcję. Pozostała cześć zysku, w wysokości prawie 704,9 mln zł, ma być przeznaczone na kapitał zapasowy.

Jak uzasadniał zarząd Energi propozycja podziału zysku jest jest wynikiem analizy sytuacji finansowej spółki, obserwacji zmieniającego się otoczenia rynkowo-regulacyjnego oraz uwzględnia bieżące i planowane inwestycje grupy Energa. W strategii Energi do 2023 r., opublikowanej pod koniec ubiegłego roku, zapisano, że polityka dywidendowa zostanie dostosowana do potrzeb finansowych procesu inwestycyjnego, w którym zakończenie ponoszenia najbardziej znaczących wydatków przewiduje się w 2023 r.
Rekomendacja zarządu wraz z opinią rady nadzorczej zostanie przedłożona walnemu zgromadzeniu, które podejmie ostateczną decyzję w przedmiocie podziału zysku netto Spółki za 2016 rok.

Z zysku za 2015 rok Energa przeznaczyła na dywidendę 202,9 mln zł, czyli 0,49 zł na akcję, a rok wcześniej 596,3 mln zł, czyli 1,44 zł na akcję.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE