ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPuls Energi
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BZ WBK wydał rekomendacje dla czterech grup energetycznych
12.02.2018r. 12:01

Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 5 lutego, wydali rekomendacje "trzymaj" dla akcji PGE, Tauronu, Energi oraz "kupuj" dla akcji Enei.
"W ciągu ostatnich tygodni prognozy dla sektora energetycznego znacznie się pogorszyły -- kurs akcji RWE spadł od połowy grudnia o prawie 30 proc., co negatywnie wpływa na wycenę porównawczą polskich spółek. Ich atrakcyjność dodatkowo zmniejszają wskaźnik EV/EBITDA RWE na rok 2018 na poziomie 4,4x i stopa dywidendy wynosząca 3,7 proc." - napisano w uzasadnieniu raportu DM BZ WBK.

"Spodziewamy się przy tym, że polskie spółki energetyczne będą naśladowały zmiany kursu RWE, jeśli więc ktoś oczekuje dalszych spadków kursu akcji RWE, krótka pozycja na polskich spółkach z branży nie byłaby niespodzianką. Na rynku polskim pojawiła się w ostatnim czasie cała seria niekorzystnych wiadomości (rosnące szanse na rozpoczęcie budowy elektrowni jądrowej, przewidująca duże nakłady inwestycyjne strategia ciepłownictwa PGE, opóźnienia w modernizacji bloków Enei), a kluczowym lokalnym czynnikiem ryzyka jest naszym zdaniem nowa elektrownia w Ostrołęce, gdzie Energa może zapłacić więcej, niż przewiduje budżet (...)" - dodano.
Tabela z rekomendacjami autorstwa analityków DM BZ WBK
Spółka Nowa rekomendacja Stara rekomendacja Nowa cena docelowa Stara cena docelowa
PGE Trzymaj Kupuj 12,2 14,0
Tauron Trzymaj Trzymaj 3,3 3,4
Energa Trzymaj Sprzedaj 12,6 12,7
ENEA Kupuj Trzymaj 13,7 12,0


Tabela ze wskaźnikami C/Z oraz EV/EBITDA autorstwa analityków DM BZ WBK
Spółka C/Z 2018 C/Z 2019 EV/EBITDA 2018 EV/EBITDA 2019
PGE 6,7 10,2 4,7 5,4
Tauron 4,8 6,3 5,1 6,0
Energa 7,3 7,8 4,7 4,7
ENEA 6,4 6,4 4,1 4,0

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE