ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPuls Energi
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
23.10.2020r. 10:16

Na terenie Portu Gdynia na parkingu przy ul. Polskiej 39 działa już pierwsza stacja ładowania pojazdów elektrycznych zamontowana przez Energę Oświetlenie na słupie oświetleniowym. Docenione przez jury prestiżowego konkursu przedsięwzięcie Energi z Grupy ORLEN i Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA, to nie jedyny innowacyjny pilotaż koncernu realizowany w ostatnich latach w Gdyni.
22.10.2020r. 14:14

Energa Operator, w ramach międzynarodowego projektu EUniversal, rozpoczęła testowanie i wdrażanie rozwiązań podnoszących elastyczność sieci energetycznej. Projekt umożliwi zmiany w poborze lub produkcji energii, także tej wytwarzanej z odnawialnych źródeł, w celu wyeliminowania zagrożeń w pracy infrastruktury energetycznej (np. przeciążenia).
15.10.2020r. 14:40

Energa Operator ukończyła przebudowę Głównych Punktów Zasilania w Kleczewie i Nidzicy, w ramach projektu prowadzonego we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Celem przeprowadzonych modernizacji było zwiększenie potencjału przyłączeniowego dla OZE.
14.10.2020r. 14:38

Centrum Badawczo-Rozwojowe, budowane przez PKN Orlen w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym, zostało przyłączone przez spółę Energa Operator do sieci elektroenergetycznej. Dzięki temu zyska m.in. potrzebną do działania rezerwę mocy 3000 kW - podał "Magazyn GO!", periodyk płockiego koncernu.
14.10.2020r. 14:29

Energa z Grupy Orlen rozpoczyna pilotażowy projekt wykorzystania oświetlenia ulicznego jako stacji ładowania, co ma umożliwiać ładować auta elektryczne, hulajnogi czy rowery ze stacji zainstalowanej bezpośrednio na słupie oświetleniowym. Pierwsza stacja rozpoczęła działanie dzięki współpracy z Portem Gdynia, dwie kolejne powstaną w innych częściach miasta.
13.10.2020r. 14:17

Energa Oświetlenie, spółka Energi z Grupy ORLEN, podpisała umowę na modernizację oświetlenia na terenie gminy Puck. Do końca 2024 roku ponad 3 tys. opraw sodowych zostanie zastąpionych energooszczędnymi oprawami LED. Modernizacja oświetlenia w gminie Puck umożliwi redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery o ponad 634 ton rocznie, a przez cały okres obowiązywania umowy - ponad 2,5 tys. ton.
07.10.2020r. 10:06

Japońska organizacja rządowa NEDO (New Energy and Industrial Technology Development Organization) wraz z partnerami uczestniczącymi w projekcie - Hitachi, Ltd., Showa Denko Materials Co. Ltd. ("Showa Denko Materials") oraz Sumitomo Mitsui Banking Corporation (SMBC) ogłosiła dziś, że projekt demonstracyjny z zakresu inteligentnych sieci w Polsce, mający na celu wsparcie rozwoju energetyki odnawialnej poprzez budowę hybrydowego magazynu energii (BESS) na terenie farmy wiatrowej Bystra w północnej Polsce osiągnął w czerwcu br. fazę monitorowania, a 25 września wszedł w fazę demonstracyjną.
06.10.2020r. 05:41

O planach Energi, które zakładają modernizację wszystkich hydrozespołów i elektrowni wodnych Grupy - pisze "Parkiet".
30.09.2020r. 21:12

Na wniosek głównego akcjonariusz - Orlenu, Energa zwoła nadzwyczajne zgromadzenie spółki, które ma zdecydować o wycofaniu jej akcji z Giełdy Papierów Wartościowych.
22.09.2020r. 11:54

Energa Operator rozpoczęła budowę Głównego Punktu Zasilania w miejscowości Fitowo w gminie Biskupiec. Nowa stacja elektroenergetyczna przyczyni się do poprawy niezawodności dostaw energii elektrycznej w regionie, zwiększy również potencjał przyłączeniowy. Jej powstanie zapewni lepsze warunki dla rozwoju gospodarki oraz OZE. Wartość całej inwestycji to blisko 23 miliony zł.cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE