ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPuls Energi
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

Gospelowe lato z Energą
10.07.2017r. 10:59

Wakacje to tradycyjnie okres największych muzycznych festiwali. Tego lata Grupa Energa wesprze jako sponsor dwa szczególne wydarzenia związane z chrześcijańską muzyką gospel.
Już w tym tygodniu po siedmiu latach na polską scenę festiwalową powróci Song of Songs - międzynarodowe wydarzenie poświęcone gospel. W przeszłości był to największy w Europie Środkowo-Wschodniej festiwal promujący polskich wykonawców muzyki chrześcijańskiej. Występowali na nim m. in. Antonina Krzysztoń i Mate.O czy zespoły Armia, Arka Noego bądź Raz, Dwa, Trzy. 14 i 15 lipca na scenie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu wystąpią takie gwiazdy, jak TGD z Natalia Niemen, Luxtorpeda, 2 TM 2,3, Maleo Reagge Rockers czy Mietek Szcześniak.

- Pierwszą próbą powrotu festiwalu był ubiegły rok, pomyśleliśmy, że Światowe Dni Młodzieży są jak najbardziej godnym pretekstem do tego, aby na nowo zagrać i zaśpiewać muzykę chrześcijańską w Toruniu. Nie udało się, ale widocznie tak miało być. Tym razem, z Bożą i ludzką pomocą, mamy nadzieję, że się uda i że będzie to wielki powrót. Nasz festiwal był i pozostaje "głośniejszą stroną mocy". I wierzymy, że jest to moc Ducha - mówi Wojciech Zaguła, organizator i pomysłodawca Song Of Songs.

Z kolei Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel Camp Meeting odbywa się nieprzerwanie już od 21 lat. Piętnaście pierwszych edycji organizowanych było w Osieku. W 2012 roku wydarzenie przeniosło się do Gniewa. Tam, na terenie pamiętającego średniowiecze krzyżackiego zamku, odbywały się warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz główne koncerty festiwalowe. W tegorocznej edycji, podczas trzech koncertowych dni (11-13 sierpnia), na scenie wystąpią artyści z Polski i wykonawcy zagraniczni. Będą to m. in. Mietek Szcześniak, Natalia Kukulska, zespół Złe Psy prowadzony przez gitarzystę TSA, Andrzeja Nowaka, a także Collin Williams & Gospel Celebrate. Festiwal zakończy się dwoma szczególnymi występami uczestników warsztatów wokalnych, prowadzonych w ramach imprezy od 9 sierpnia. Wpierw koncert dadzą uczestnicy do 14 roku życia, których przygotowywać będzie muzyk Piotr Pawlicki. Następnie, wraz z orkiestrą pod batutą Adama Sztaby, wystąpią starsi uczestnicy, przygotowani przez Gabi Gąsior i Wayne'a Ellingtona. Festiwal gospel w Gniewie będzie jednak oferował nie tylko atrakcje muzyczne, ale też coś dla ducha, m. in. rekolekcje, które poprowadzi ks. dr Zdzisław Ossowski oraz ojciec Lech Dorobczyński.

- Festiwal zawsze budujemy wokół trzech zasadniczych punktów. Są to warsztaty dla dzieci i młodzieży, na które w tym roku zapisało się jak dotąd już przeszło dwustu młodych ludzi, koncerty oraz wieczory uwielbienia. Wszystko to okraszone jest atmosferą modlitwy i radości płynącej z wiary, a dodatkowo ozdobione wspólnie spędzanymi wieczorami - podkreśla ks. Ossowski, dyrektor gniewskiego przedsięwzięcia.

Oba festiwale jako sponsor wesprze Grupa Energa. Z organizatorami imprezy odbywającej się w Gniewie firma współpracuje nieprzerwanie już od kilkunastu lat. Z kolei zespół Song of Songs znalazł w Enerdze wsparcie po raz pierwszy w historii festiwalu.

- Współczesny rynek muzyczny wydaje się w większości promować utwory miałkie i puste, pozbawione wartościowego przekazu, a w skrajnych przypadkach w ogóle jakichkolwiek wartości. Dlatego cieszymy się, gdy możemy wesprzeć inicjatywy dowodzące, że muzyka może opowiadać o czymś większym, przyciągać uwagę do idei i celów wyższych, niż materialne pobudki, wypaczające naszą codzienność - podkreśla Anna Ziobroń, dyrektor departamentu marketingu i komunikacji Energa SA.

Szczegółowe programy obu festiwali można znaleźć na ich stronach internetowych: SONG OF SONGS / CAMP MEETING GNIEW.
Energa

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE