ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPuls Energi
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

Eksperci Energi podsumowują letnie dyżury
27.09.2017r. 11:04

Ponad pięćdziesiąt spraw zarejestrowali pracownicy Grupy Energa podczas spotkań z czytelnikami w Płocku, Grudziądzu i Toruniu. Choć klienci zgłaszali zróżnicowane problemy, w tym kilka szczególnie skomplikowanych, większość została pomyślnie rozwiązana. Najtrudniejsze przypadki czekają jedynie na ostatnie decyzje i konsultacje, aby również znaleźć szczęśliwy finał.
W ostatnich miesiącach specjaliści Grupy Energa: Andrzej Lis-Radomski i Grzegorz Baran z Energi SA oraz Stanisław Konował, Rzecznik Klienta z Energi Obrót, prowadzili dyżury eksperckie w lokalnych mediach środkowej Polski. Odwiedzili redakcje "Portalu Płock", grudziądzkiego oddziału "Gazety Pomorskiej" oraz "Nowości Dziennika Toruńskiego". Były to kolejne tego typu działania po spotkaniach z czytelnikami "Głosu Pomorza" w Słupsku i "Głosu Koszalińskiego" w Koszalinie.

- Dyżury prasowe to jeden ze sposobów, w jaki docieramy do lokalnych społeczności, budujemy relacje z klientami, a także mediami naszego regionu. Dzięki tej współpracy jesteśmy w stanie skuteczniej rozwiązywać problemy dotykające odbiorców energii. Przezwyciężyliśmy trudności związane z brakiem faktur. Teraz naszym priorytetem jest odbudowa zaufania. Wsparcie ze strony lokalnych mediów ułatwia nam kontakt z klientami, zwłaszcza tymi, którzy borykają się z kłopotami. Chcemy również, aby nasze działania były jak najbardziej przejrzyste - zapewnia Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy Energa.

Łącznie podczas trzech dyżurów eksperci gdańskiej firmy przyjęli około 50 zgłoszeń od klientów, dotyczących bardzo różnorodnych spraw. Czytelnicy lokalnych mediów pytali m.in. o rozliczenia prosumenckie, zasady odczytywania i konserwacji liczników oraz sposoby zgłaszania awarii. Niektórzy kwestionowali wysokość zużycia prądu, na podstawie którego wystawiono rachunki. Inni zgłaszali brak kopii umowy i faktury przysyłane na zmarłych krewnych. Co warte odnotowania, podczas trzech dyżurów jedynie w Grudziądzu w nieco większej skali pojawiły się zgłoszenia od klientów długotrwale nieotrzymujących faktur.

- Część z osób, których on dotyczył, powracała do nas od innych sprzedawców energii elektrycznej. Niestety, prawidłowa aktywacja takich umów wymaga bardziej złożonych działań, niż w innych przypadkach, stąd okresowy brak rachunków. Przypadki dotyczące powrotów do Energi Obrót to nieco inne zjawisko, niż zażegnany ostatnio problem z nieterminowym wystawianiem faktur znany z doniesień medialnych. Choć jego skala jest niewielka, jest on przez nas traktowany równie priorytetowo i sukcesywnie rozwiązywany. Co należy podkreślić, problem dotknął jedynie klientów powracających do Energi w okresie wprowadzenia i stabilizacji nowego systemu obsługi klientów. Osoby, które obecnie zawierają z nami tego typu umowy, mogą być spokojne, że nie spotkają ich podobne problemy - zapewnia Andrzej Lis-Radomski.

Z kolei w Toruniu i Płocku sygnały o opóźniających się rachunkach należały do zdecydowanej mniejszości.

- Bez wątpienia świadczy to o tym, że Energa z działającym od marca nowym zarządem dowiodła skuteczności w rozwiązywaniu trudnych sytuacji. Każdy system informatyczny obarczony jest minimalnym ryzykiem błędu i pojedyncze problemy wciąż będą się pojawiać, ale nie mamy wątpliwości, że będziemy w stanie rozwiązywać je jeszcze szybciej i sprawniej, niż dotychczas - dodaje w związku z tym Lis-Radomski.

Dzięki wiedzy i sprawnym działaniom pracowników Energi część wątpliwości klientów można było wyjaśnić od razu, już na miejscu. Eksperci tłumaczyli na przykład jak działają urządzenia pomiarowe i skąd wynikają różnice w wysokościach faktur, wywołane umowami zawartymi na dwa różne punkty poboru energii elektrycznej z różnymi sprzedawcami. Pomimo wysokiego niekiedy stopnia skomplikowania i znacznej liczby zgłoszeń, większość problemów klientów znalazła już szczęśliwy finał.

- Na rozwiązanie czekają już tylko pojedyncze przypadki o szczególnej trudności, które wymagają dodatkowych konsultacji eksperckich, a w niektórych sprawach przeprowadzenia nadzwyczajnych procedur w obrębie systemów informatycznych. Nasi specjaliści traktują wszystkie pozostałe jeszcze sprawy priorytetowo i cały czas dokładają starań, aby pomyślnie zakończyć wszystkie nierozwiązane zgłoszenia z dyżurów - zapewnia Grzegorz Baran.

Podczas dyżuru w Płocku eksperci Energi po raz pierwszy mieli też okazję odebrać sygnały od czytelników za pośrednictwem Facebooka lokalnej redakcji. To właśnie poprzez komentarze na portalu społecznościowym o swoich problemach informowała część odbiorców "Portalu Płock". Niestety, w przypadku kilku z nich dane niezbędne do identyfikacji klientów okazały się niewystarczające, klienci nie odpowiedzieli też na prośby o uzupełnienie.

- W większości przypadków samo imię i nazwisko to niestety zbyt mało, by odszukać konkretnego klienta. Nie chcemy, aby pozostali bez pomocy, dlatego cały czas zachęcamy do kontaktu najprostszymi i najwygodniejszymi ścieżkami: pod numerem telefonu 555 555 555 lub przez formularz na stronie www.energa.pl/kontakt - mówi Stanisław Konował, Rzecznik Klienta Energi Obrót.
Energa

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE