ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPuls Energi
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

Choinka ozdobiona przez licealistów w Pałacu Prezydenckim
06.12.2017r. 18:43

Łańcuch składający się z 1200 LED-owych lampek z Energii zamontowano w Pałacu Prezydenckim - na przepięknie udekorowanej przez licealistów z Gronowa Górnego choince Bożonarodzeniowej.
Okres przedświąteczny tradycyjnie obfituje w uroczystości dekorowania i zapalania lampek na Bożonarodzeniowych choinkach. Świąteczne drzewko w pałacu Prezydenta RP udekorowała w tym roku grupa uczniów z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Niezwykłe wyróżnienie dla młodych artystów nie było niespodzianką po ich ubiegłorocznej, bardzo efektownej, dekoracji choinki w Ministerstwie Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Narodowego.

Podobnie jak w zeszłym roku pomoc dla liceum zaoferowała Energa Oświetlenie. specjalizująca się m.in. w realizacjach usługi "dekoracji świątecznych" oraz Energa - aktywnie i odpowiedzialnie angażująca się w pomoc na rzecz społeczności lokalnych.

Na potrzeby dekoracji ponad 5-metrowej choinki spółka Energa Oświetlenie użyczyła łańcuch świetlny składający się z 1200 LED-owych lampek. Pomoc finansowa wydziału CSR Energa posłużyła uczniom w zakupie materiałów do wykonania ozdób zainspirowanych wizerunkami osiemdziesięciu jeden zabytków, wpisanych przez Prezydenta RP na listę Pomników Historii. Łącznie uczniowie wykonali ręcznie, różnymi technikami graficznymi, ponad 550 ozdób.

Efektowna choinka stanęła w Sieni Wielkiej Pałacu Prezydenckiego, uroczyste zapalenie świątecznych lampek uświetniła Pierwsza Dama, Agata Kornhauser- Duda.

W przygotowanie ozdób na choinkę prezydencką zaangażowana była niemal cała szkolna społeczność Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.
Całość oświetlonej ok. 1200 lampkami dekoracji nawiązuje do dziedzictwa narodowego, zawiera elementy patriotyczne. - Motywem przewodnim dekoracji choinkowych było bowiem ukazanie Pomników Historii Polski - napisała w swojej relacji Aleksandra Sowińska, uczennica kl. III, Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. - Ważne historyczne obiekty, miejsca, które znacząco kształtują poczucie tożsamości narodowej - opracowane ręcznie na bombkach, dały wyjątkowy efekt dekoracji zróżnicowanej pod względem motywów, a jednocześnie niezwykle spójnej wizualnie.

- Byliśmy zaszczyceni, że wspólnie z Pierwszą Damą, Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczęliśmy świętowanie pięknego okresu bożonarodzeniowego w Pałacu Prezydenckim - mówi Krystyna Brinkiewicz, dyrektor Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. - Bardzo dziękujemy firmie Energa Oświetlenie i Wydziałowi CSR w Grupie Energa za pomoc i wsparcie naszego zadania. Dzięki Państwu mogliśmy sprostać ogromnemu wyzwaniu, jakim było zaprojektowanie i wykonanie ozdób oraz udekorowanie mierzącej ponad 5 m choinki.

- Spółka Energa Oświetlenie aktywnie angażuje się w przedsięwzięcia społeczności lokalnych. Bardzo ciekawy projekt strojenia bożonarodzeniowej choinki, wykonany przez uczniów z Gronowa Górnego, jest związany z naszą branżą - oświetleniem i zyskał aprobatę oraz wsparcie - mówi Michał Bełbot, prezes Zarządu Energa Oświetlenie. - Jesteśmy otwarci na współpracę nie tylko z samorządami, lecz także ze szkołami. W najbliższych miesiącach, w trzech szkołach położonych na obszarze naszej działalności, przeprowadzimy montaż oszczędnego oświetlenia klas. Szczególnie zależy nam na wspomaganiu mniejszych miejscowości i zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom, dlatego przygotowaliśmy ofertę "inteligentnych i bezpiecznych przejść dla pieszych" W ramach uruchamiania tych realizacji ruszymy z akcją wręczania szkołom odblaskowych kamizelek.

- Przedsięwzięcie, w którym udział brało Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, w jedną całość łączy kilka najpiękniejszych polskich tradycji - mówi Anna Ziobroń, dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji Energi. - Z jednej strony mamy wspaniały obyczaj samodzielnie wykonanych świątecznych ozdób. Z drugiej głębokie patriotyczne przesłanie, które formowało całe pokolenia dumnych Polaków. Całość wieńczy zaś wyraz uznania dla godności Prezydenta RP, w którego Pałacu stanęła choinka przystrojona ozdobami z Gronowa. Cieszymy się, że to właśnie uczniowie z terenu naszego operatora dostąpili w tym roku zaszczytu udziału w tak pięknej inicjatywie. Wyjazd do Warszawy był bez wątpienia wydarzeniem, które zostanie z nimi na długo, nie tylko podczas zbliżającego się szybko Bożego Narodzenia, ale także w kolejnych latach. Obok takiej fantastycznej inicjatywy nie mogliśmy przejść obojętnie.
Energa

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE