ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPuls Energi
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

Przez muzykę do wolności
27.03.2019r. 12:25

Delikatna i wrażliwa artystka trafiła do aresztu. Odsiaduje wyrok? Przeciwnie! Prowadzi zajęcia muzyczne i poprzez swoje doświadczenie oraz świadectwo stara się podopiecznym wskazać drogę do wolności.
Ruszył kolejny etap projektu "Przez muzykę do wolności", którego pomysłodawczynią jest Izabela Laskowska "Islet" - trójmiejska artystka, animatorka oraz wychowawca młodzieży. Na co dzień wokalistka, gitarzystka i autorka tekstów. Ukończyła studia ze specjalizacją resocjalizacja. Dzięki projektowi łączy swoje dwie pasje i pomaga innym. Od 2018 roku jest ambasadorką marki Energa. Utworzyła program społeczny, który poprzez sztukę i kreatywność twórczą ma na celu aktywizację środowisk dysfunkcyjnych i wykluczonych z życia społecznego. Motywuje biorących w nim udział do zmiany postaw życiowych na bardziej prospołeczne i obywatelskie.

Pierwszy cykl warsztatów rozpoczął się w kwietniu 2018 roku w Areszcie Śledczym w Gdańsku. Wzięło w nim udział dziesięć kobiet. W tym roku program został rozszerzony o zajęcia w zakładach poprawczych. "Islet" odwiedzi między innymi: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kwidzynie, Malborku, Gdańsku, Zakład Poprawczy w Falenicy, a także poprowadzi warsztaty muzyczne w Areszcie Śledczym w Szczecinie i Zakładzie Karnym w Krzywańcu.

- Poprzez rozmowę i wspólne śpiewanie nawiązała się między nami nić porozumienia. Opowiedziałam "dziewczynom" (tak nazywam podopieczne w areszcie), swoją trudną historię i przez to zbliżyłam się do nich. Pokazałam im, że jestem takim samym człowiekiem jak one z bardzo podobnymi problemami - mówi Izabela Laskowska.Artystka nagrała klip do piosenki "Powiew wiatru", którego tematyka ma zwrócić uwagę na ludzi wykluczonych ze społeczeństwa oraz promować program warsztatów oraz recitali w aresztach i więzieniach w całym kraju.

- Zajęcia są wspaniałe. Iza prowadzi je niesamowicie. Dają nam bardzo wiele. Jestem zadowolona, że wzięłam w nich udział. Dużo na nich śpiewamy i rozmawiamy. Po wyjściu na wolność chciałabym pomagać ludziom takim jak ja, młodzieży, która zbłądziła. Żeby im pokazać, że można stanąć na nogi i zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka - mówi Alicja, uczestniczka warsztatów.

"Islet" dodaje: Proszę je [dziewczyny], żeby pisały o tym, co myślą i czują. Żeby zastanowiły się, czym jest dla nich miłość, przebaczenie. Kim jest dla nich Bóg. Piszą naprawdę piękne rzeczy. Piszą też swoje teksty piosenek, do których komponuję muzykę i razem je odśpiewujemy. Chciałabym nagrać te piosenki razem z "dziewczynami" i wydać je na płycie.

Obecnie artystka, wspólnie z uczestniczkami zajęć, przygotowuje sztukę teatralną o "Ince" - Danucie Siedzikównie. Scenariusz napisała jedna z podopiecznych. Przestawienie będzie miało premierę na Przeglądzie Sztuki Więziennej w Sztumie w 2019 r. Jeśli wszystko się uda, planowane są także występy w innych miejscach. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu.
Energa

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE