ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPuls Energi
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

Energa z CAMERIMAGE przez kolejne 3 edycje
27.08.2020r. 16:34

Energa Grupa Orlen przedłużyła do 2022 r. umowę z Fundacją Tumult, dotyczącą strategicznej współpracy sponsorskiej przy organizacji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE. Tegoroczna edycja wydarzenia artystycznego zaplanowana jest na 14-21 listopada w Toruniu.
(fot. Maja Kwasiborska)
"EnergaCAMERIMAGE należy do naszych flagowych projektów sponsorskich. To wydarzenie wyjątkowe, które ze względu na światowy zasięg, umożliwia promocję polskiej kultury za granicą. Jesteśmy dumni, że od 2017 r. Energa może wspierać festiwal tak znany i ceniony wśród autorytetów i gwiazd sztuki filmowej" - powiedziała Adrianna Sikorska, wiceprezes zarządu Energi ds. komunikacji.

Tegoroczna edycja MFF EnergaCAMERIMAGE zaplanowana jest na 14-21 listopada w Toruniu. Od początku roku trwają prace nad szerokim zakresem merytorycznym festiwalu zawierającym - jak w latach ubiegłych - konkursy filmów fabularnych, polskich, dokumentalnych, pilotów seriali, debiutów, etiud studenckich oraz wideoklipów. Odbędą się również przeglądy filmowe, pokazy specjalne, spotkania z gośćmi, warsztaty dla studentów, seminaria oraz wystawy. Z uwagi na panującą na świecie sytuację związaną z pandemią wirusa SARS-CoV-2 możliwe jest, iż część pokazów filmowych, spotkań, warsztatów, seminariów czy konferencji prasowych odbędzie się wirtualnie, za pośrednictwem internetu. Uczestnictwo w tej części merytorycznego programu festiwalu umożliwi nowość - wirtualna akredytacja.

"Współpraca z Energą to doświadczenie profesjonalizmu i wzajemnego zrozumienia. Przedstawiciele firmy wnikliwie i z dużym znawstwem podjęli z nami rozmowy i współpracę, widząc w festiwalu źródło pozytywnej energii artystycznej i promocji Polski na świecie. Energa wsparła nas nie tylko finansowo, ale dostarczyła też wiele inspirujących pomysłów. Cieszę się, że ta współpraca będzie kontynuowana, tym bardziej, że dzięki procesowi integracji festiwal znalazł się w rodzinie Grupy Orlen - jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek na świecie. Jesteśmy największą międzynarodową imprezą filmową w Polsce i doskonałym miejscem debaty o kulturalnym mecenacie. Wierzymy, że nasze wspólne działania nadal będą dawały obu stronom wiele radości i wymierne korzyści" - powiedział Marek Żydowicz, dyrektor EnergaCAMERIMAGE.

Plakat przewodni

Autorem plakatu tegorocznej edycji EnergaCAMERIMAGE jest Patryk Hardziej - trójmiejski multidyscyplinarny ilustrator, projektant grafik oraz researcher, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, założyciel kursów Sztuka Projektowania oraz Fundacji Karola Śliwki. Ma na koncie współpracę m.in. z takimi markami i instytucjami jak: Amnesty International, British Airways, BMW, Costa Coffee czy Pepsi.Dominujący element graficzny plakatu to astrolabium, będące najbardziej skomplikowanym w czasach Kopernika urządzeniem do opisu niepoznanego wszechświata. To oczywisty kontekst toruński, związany z lokalizacją festiwalu. Oko w jego centrum sięga jednak istoty i wyjątkowości EnergaCAMERIMAGE - festiwalowy wszechświat "kręci się" wokół wrażliwości wizualnej, dla której bramą jest percepcja, zmysł widzenia. Metafora sięga dalej - intencjonalne użycie narzędzia pozwala zmierzyć to, co nowe, ważne i dotychczas nienazwane. Festiwal gromadzi społeczność, dla której świat wykreowany przez artystów światła, świadomie korzystających ze zdobyczy technologicznych, jest zarówno źródłem inspiracji, mądrości i prawdy, jak również energii czy rozrywki. ­
Grupa Energa

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE