ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPuls Energi
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


MATERIAŁY PROBLEMOWE
16.07.2013r. 14:43

Dywidenda cyfrowa (ang. digital dividend - zasoby częstotliwości zwolnione wraz z zakończeniem nadawania sygnału telewizji analogowej) stanowi potencjalnie kolejny krok w rozszerzeniu zakresu usług telekomunikacyjnych i radiodyfuzji. Niestety, widać pewnego rodzaju jednostronność regulacji przydziału zasobów częstotliwościowych, czy wymogów wobec firm telekomunikacyjnych w zakresie usług świadczonych dla operatorów systemów dystrybucyjnych (OSD) lub ogólnie - zakładów użyteczności publicznej (z ang. Utilities).
Autor: Rajmund Oświeciński - Departament Telekomunikacji Energa - Operator SA
("Energia Elektryczna" - 6/2013)
23.05.2013r. 14:28

Nasi odbiorcy chcą być pewni, że energia elektryczna będzie zawsze, gdy jej potrzebują. Strategia Energa-Operator określa niezawodność jako kluczową powinność spółki wobec klientów. Droga do satysfakcjonujących wyników jest jeszcze długa, ale wiemy już, którędy podążać.
Autor: Stanisław Kubacki, Dyrektor Pionu Zarządzania Majątkiem Sieciowym i Marek Mazierski, Dyrektor Departamentu Zarządzania Usługami; Energa-Operator SA ("Energia Elektryczna" - nr 5/2013)
31.12.2012r. 13:49

Obecny system elektroenergetyczny zaplanowano i zbudowano przy założeniu, że energia jest przesyłana jednokierunkowo - od dużych elektrowni, przez sieć przesyłową i dystrybucyjną, do odbiorcy końcowego. Rozwiązanie to gwarantowało do tej pory bezpieczeństwo przy racjonalnych kosztach wytworzenia i dostawy dużej ilości energii. Nie jest jednak optymalne po zmianach, związanych z rozwojem generacji rozproszonej oraz poprawą efektywności wykorzystywania energii.
Autor: Mieczysław Wrocławski - Energa - Operator SA ("Energia Elektryczna" - październik 2012)
03.10.2012r. 15:23

mgr inż. Tomasz Lubicki, prezes zarządu Energa Innowacje
Referat przygotowany na Międzynarodową Konferencję Naukową "Nowoczesność przemysłu i usług. Nowe wyzwania", która odbędzie się w Katowicach, 4-6 października 2012 r.
- Energa SA
21.05.2012r. 14:57

Autor opisuje w referacie zastosowanie prawa zamówień publicznych do zakupów energii elektrycznej. W Polsce, do jego stosowania są zobowiązane wszystkie instytucje publiczne. Na rynku energii elektrycznej jest to ciągle nowe zjawisko - obowiązek ogłaszania przetargów na zakupy tego medium pojawił się dopiero 1 lipca 2007 roku, wraz z pełnym otwarciem rynku dla podmiotów niebędących gospodarstwami domowymi. Autor przedstawia dane statystyczne oraz wymienia kilka najbardziej charakterystycznych zjawisk, jakie towarzyszą zakupom energii w drodze przetargowej.
Autor: Artur Dembny - dr nauk ekonomicznych, Dyrektor Biura Instytucji Publicznych w ENERGA-OBRÓT SA ("Rynek Energii" - kwiecień 2012)
13.05.2009r. 14:03

W przeszłości w "Przepisach Budowy Urządzeń Elektrycznych" kwestię układów pomiarowo-rozliczeniowych regulował rozdział VIII "Pomiar energii elektrycznej", który przestał obowiązywać po wejściu w życie zarządzenia Ministra Górnictwa i Energetyki oraz Ministra Gospodarki Terenowej i Ochrony Środowiska z dnia 30 grudnia 1973 r.
Autor: Arkadiusz Wakieć - Energa Operator SA oddział w Elblągu ("Energia Elektryczna" - kwiecień 2009)cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE